Lai radītu ko jaunu, ir jāatbrīvojas no kaut kā veca
Vispirms ir jāveic demontāžas darbi... izklausās šausmīgi, vai ne? Tomēr tas ir absolūti izšķirošs sagatavošanās posms pirms kaut kā jauna radīšanas. (Pat skaistākie augi vispirms nokalst, lai vēlāk uzziedētu.)
Smieklīgi, ka pašai sagatavošanai ir nepieciešams savs sagatavošanās posms. Uzvelc drēbes, kuras var smērēt, un pēc tam sāc ar tapešu noņemšanu, ja tādas ir. Izmanto lāpstiņu vai dari to ar roku pēc tam, kad tapetes ir samērcētas ūdenī vai īpašā tapešu noņemšanas šķidrumā. Lai gan nav universālas metodes visu veidu grīdas segumu noņemšanai, āmurs un kalts noteikti noderēs procesa laikā. Tīrīšana pēc katra soļa ir būtiska, lai, pārvietojoties pa māju, neatstātu pēdas. Ir ārkārtīgi svarīgi valkāt aizsargaprīkojumu ikreiz, kad darbs to pieprasa. Tāpat jāapzinās katra uzdevuma bīstamības līmenis. Piemēram, ja runa ir par lieko drupu noņemšanu no dažādām virsmām, strādājot ar smilšpapīru, rodas putekļi, kurus nevajadzētu ieelpot. Smilšpapīrs, starp citu, noder ne tikai liekā drupinājuma noņemšanai, bet arī pareizais veids, kā sagatavot virsmas krāsošanai.
Kad esi pabeidzis telpas atbrīvošanu no liekā un darbu ar smilšpapīru... esi gatavs sākt savu bēniņu renovāciju ar “dari pats” metodēm.